oswoić podatki
nagłówek1 o nasregulamin kontakt nagłówek2
dane kontaktowe
INTERNETOWA KANCELARIA DORADCTWA PODATKOWEGO

Artykuły

W tym miejscu rekomendujemy strony niektórych instytucji, na których można odszukać ogólne informacje przydatne w prowadzeniu  działalności gospodarczej : 

Narodowy Bank Polski - serwis zawiera między innymi informację o kursach walut.

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/srodek.htm

Główny Urząd Statystyczny - na tej stronie można odnaleźć Polską Klasyfikację Działalności, w skrócie PKD, niezbędną przy rejestracji działalności gospodarczej do oznaczenia przedmiotu tej działalności, lub jeżeli chcemy poszerzyć przedmiot działania  o nowe aktywności.

http://www.stat.gov.pl/gus/index_PLK_HTML.htm

Ministerstwo Finansów - dostępna jest wyszukiwarka interpretacji ogólnych i indywidualnych.  

http://www.mf.gov.pl/ 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - prowadzi własny serwis informacyjny dot. ubezpieczenia społecznego, zdrowotnego, systemu emerytalnego i rentowego.

http://www.zus.pl/

Państwowa Inspekcja Pracy - zawiera informacje przydatne dla pracodawcy.

http://www.pip.gov.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych - na tej stronie można poczytać o zawodzie doradcy podatkowego, oraz wyszukać doradcę ze swojego regionu, jak również sprawdzić uprawnienia doradcy. 

http://www.krdp.pl/

Krajowy Rejestr Sądowy - to strona, to strona, na której można odszukać między innymi przewodnik po formularzach   wykorzystywanych w KRS, oraz o opłatach sądowych. 

http://www.bip.ms.gov.pl/pl/

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - portal nadzorowany przez Ministra Gospodarki, przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, za pośrednictwem którego można złożyć wniosek o rejestrację działalności, dokonać zmian w działalności już prowadzonej lub wyszukać konkretnego przedsiębiorcę.  

http://www.ceidg.gov.pl/

 


drukuj wyślij emailem