oswoić podatki
nagłówek1 o nasregulamin kontakt nagłówek2
dane kontaktowe
INTERNETOWA KANCELARIA DORADCTWA PODATKOWEGO

 

Szanowni Państwo,

wakacje bezpowrotnie minęły, czas zająć się tym co w podatkach słychać ... .

A trochę słychać, dlatego też wznawiamy wysyłkę naszych newsletterów, tak aby dostarczać Państwu na bieżąco ważne informacje.

Nasze newslettery i artykuły w sposób zwięzły i przystępny prezentują ten wycinek wiedzy podatkowej, którą powinniście Państwo posiadać jako osoby uczestniczące w obrocie gospodarczym. Dlatego też zachęcam do zapoznawania się z ich treścią.

A teraz pierwsze szczegóły ... .   Od stycznia 2017 roku zmieniają się zasady opłacania składek ZUS. Zmiana z pozoru pozorna, będzie miała istotny wpływ również na podatki. Kluczowe dla poprawnego identyfikowania kosztów podatkowych będzie terminowe opłacanie wszystkich składek ZUS na właściwy, indywidualnie przypisany rachunek bankowy. Brzmi znajomo, ale jak zwykle istota tkwi w szczegółach, o których trochę szerzej w naszym artykule.

Kończąc, poruszę jeszcze  temat komunikowania się z organami podatkowymi. Klienci naszej Kancelarii są reprezentowani przed organami podatkowymi przez doradcę podatkowego. Pełnomocnictwa są zgłoszone w Centralnym Rejestrze Pełnomocnictw Ogólnych, przewidzianym dla pełnomocników profesjonalnych - adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Zasady komunikowania się organu podatkowego z podatnikiem za którego działa pełnomocnik są opisane w Ustawie Ordynacja podatkowa. Dlatego też proszę nie reagować na nowy zwyczaj organów podatkowych pisania e-maili do podatników  z prośbą o wyjaśnianie czegokolwiek, dostarczanie dokumentów itp. W każdym z takich przypadków proszę skontaktować się z nami.

Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najwięcej Złotej Polskiej Jesieni!

Izabela Szymańska

 


drukuj wyślij emailem